Апокалиптично невреме во Истанбул (ВИДЕО)

Во силно невреме проследено со силен дожд, кој денеска попладне го погоди Инстанбул, повредени се најмалку две лица, а водата на улиците доведе до прекин на градскиот сообраќај и прекин на летовите на аеродром.Водената стихија однесе многу возила, а граѓаните останаа заглавени, во обид во текот на вечерниот шпиц да се вратат во своите куќи во овој најголем турски град. Летовите на меѓународниот аеродром Ататурк се откажани, а не работи ни метрото.