Кандидат за локални избори на АфД нападнат со нож во Манхајм

Повторно напад со нож во Манхајм, овој пат погоден е кандидат на АфД за локални избори. Напаѓачот е уапсен. Кандидат на АфД за локалните избори во вторникот вечерта е напднат со нож во Манхајм, при што е повреден, а напаѓачот е уапсен, како што јави новинската агенција ДПА. Настанатот се случил во доцните вечерни чаови, … Продолжи со читање Кандидат за локални избори на АфД нападнат со нож во Манхајм