Првото оклопно воено возило „Made in Albania“ ќе биде претставено на саемот во Париз

Mинистерот за одбрана Нико Пелеши најави дека по три недели на саемот Eurosatory во Париз, ќе го претстави првото оклопно воено возило. Тој на социјалните мрежи сподели неколку фотографии од автомобилот на кој се појавува заедно со сопственичката на компанија која работи за ова достигнување на неговата земја. Албанија има капацитет да истражува, наоѓа, создава … Продолжи со читање Првото оклопно воено возило „Made in Albania“ ќе биде претставено на саемот во Париз