Tag Archives: ураган

МНР: Нема настрадани македонски државјани во ураганот Ирмa 

Министерството за надворешни работи соопшти дека досега до македонската Амбасада во Вашингтон не се обратиле за помош македонски државјани кои живеат на Карибите и брегот на САД кои беа погодени од ураганот Ирма. Од МНР посочуваат дека се во комуникација и со Канцеларијата на странски мисии во Вашингтон и оти до денес немаат добиено информација за пријавени македонски државјани од погодените подрачја. ...

Read More »

Страшно ураганско невреме во Москва (ВИДЕО)

Расте бројот на жртвите од силниот ураган во Москва. Властите соопштуваат за 14 загинати и над 150 повредени. Невидена стихија ја зафати во понеделникот руската престолнина и искорени неколку илјади дрвја. „Близу 150 лица се хоспитализирани по ураганот во Москва, откако во моментов во болница остануваат 108 лица, над 20 од нив се деца. Вчера во вториот дел од денот ...

Read More »