Ким Џонг-ун пристигна во Сингапур историска средба со Трамп (ВИДЕО)

Лидерот на Северна Кореја пристигна во Сингапур, а добредојде му посака Министерот за надворешни работи Вивијан Балакриша. Сингапурските медиуми објавија дека Ким пристигнал пред два дена со авион, за да се сретне со Трамп. Ким пристигнал со приватен „боинг 747“ на аеродромот „Чанги“. Приватниот авион на лидерот на Северна Кореја утрово полетал од Пјонгјанг кон Сингапур. И друг, товарен авион, кој претходно го следеше Ким Џонг-ун, за време на неодамнешната посета на Кина, полетал истовремено од главниот град на Северна Кореја, најверојатно кон Сингапур, објави британската агенција.