Tag Archives: конфликит

Расте притисокот врз Катар

  Саудиска Арабија,Египет, Бахраин и Обединетите Арапски Емирати ја проширија листата за која тврдат дека се состои од  организации кои соработуваат со терористички со уште 9 институции и лица. Како што соопшти египетската новинска агенција МЕНА во заедничкото соопштение кое го објавија четирите држави се истакнува следното : Во рамките на борбата за целосно уништување на терористичките организации на списокот ...

Read More »