Асад пристигна на работа по нападите во Сирија (ВИДЕО)

Сириското претседателство објави видео снимка на Твитер, покажувајќи го претседателот Башар Ал Асад оди на работно место по нападот предводен од САД како одговор на наводниот напад со хемиско оружје видео записот трае неколку секунди, покажува Асад во костум и со куфер одење до влезот на зградата со мермер. Видеото е објавено во саботата наутро, по САД, Велика Британија и Франција започна воздушни напади во Сирија како одмазда за наводниот напад со хемиско оружје од страна на владата на Асад.