Формула 1 возачите знаат за Македонија (ВИДЕО)

За Верстапен нема никакви додавки – само Македонија! Погоди од прва! Пред трката за големата награда на Монако, двајцата возачи на “Ред Бул”, Рикардо и Верстапен ги забавуваа обожавателите на Формула 1. Еден од предизвиците беше да се погоди кое чие државно знаме е, па во листата се појави и македонското знаме. Рикардо покажа, Верстапен експресно одговори “Маcedoniaaa”.