Tag Archives: Ародром

ТАВ Македонија го пречека два милионитиот патник на Меѓународниот Аеродром во Скопје

Во весела атмосфера на Меѓународниот Аеродром Скопје, Тав Македонија му посака топло добредојде на својот два милионити патник кој што допатува со летот од Доха на Qatar Airways, во 10 часот и 4 минути утринава, и му подари викенд за двајца во Доха. Тав Македонија ќе овозможи незаборавно патување за среќниот патник, со тоа што ќе обезбеди комплетен пакет за ...

Read More »

 Во Истанбул отворен најголемиот аеродром во светот (ВИДЕО)

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган во Истанбул го отвори најголемиот аеродром на светот, во присуство на повеќе од 50 високи функционери од целиот свет, меѓу кои и македонскиот претседател д-р Ѓорѓе Иванов. Како што јави агенцијата Анадолија, новиот аеродром во Истанбул, чија прва фаза денеска ја отвори Ердоган, е изграден на вкупна површина од 76,5 милиони квадратни метри, а другите ...

Read More »