Tag Archives: Гого Славески

Македонецот Гого Славески е нов светски шампион во бокс без ракавици 

Македонскиот борец, Горјан Гого Славески го освои појасот во бокс без ракавици во велтер категорија откако на поени го совлада Американецот Џејк Линдзи во главната борба на настанот кој се одржа во Мајами. Тоа беше борба на двајца борци кои немаа пораз до освој меч, Слаевски влезе со пет победи од пет дуели, а Линдзи со четири. Немаше предвремен финиш ...

Read More »