Tag Archives: Ѓорѓи Дука

Ракометарот Ѓорѓи Дука Македонец од Албанија најдобар стрелец во Прва македонска лига

Десниот бек на Работнички, Ѓорѓи Дука, со потекло од Ербеле, областа Поле, Албанија, сезоната во Првата лига ја заврши како најдобар стрелец. Дука на 26 одиграни натпревари постигна 192 погодоци, од кои 115 во регуларниот дел од првенството и 77 погодоци во плеј-оф фазата од Првата лига. На второто место на листата на стрелци се најде уште еден ракометар од ...

Read More »