Tag Archives: Јана Атанасовска

Јана Атанасовска победи во слаломот во Чешка

Македонска победа во слаломот на 58. издание на Ски Интер Критериум 2020 кој се одржа во скијачкиот центар Рички во Чешката република. Во категоријата до 14 години младата скијачка Јана Атанасовска го освои првото место. Скијачката родена во 2006 година имаше нешто послаба прва трка и заврши со време од 36.12 но во втората беше далеку подобра од конкуренцијата за ...

Read More »