Tag Archives: Коби Брајант

Коби Брајант легендата на Лос Анџелес Лејкерс загина во хеликоптерска несреќа

Еден од најдобрите кошаркари во историјата на спортот, Коби Брајант и неговата ќерка загина во хеликоптерска несреќа во Калифорнија, пренесоа американските медиуми. Брајант кој беше петкратен НБА шампион со екипата на Лос Анџелес Лејкерс и два пати освои олимписко злато со репрезентацијата на САД, имаше 41 година. Бекот, кој целата своја кариера ја помина во кошаркарскиот тим од Калифорнија беше еден од ...

Read More »