Tag Archives: Македонската машка младинска ракометна репрезентациј

Петто место за македонските младинци на ЕХФ шампионатот

Македонската машка младинска ракометна репрезентација триумфираше попладнево над Украина со 26-23 (13-11) во натпреварот за петтото место на ЕХФ шампионатот во Варна. Во израмнет дуел со противник против кој избраниците на Бранко Ангеловски ремизираа во групната фаза, „црвено – жолтите“ дојдоа до победата со подобра игра во завршницата. Македонските ракометари имаа предност од два гола на полувреме (13-11), но Украинците ...

Read More »