Tag Archives: Македонскиот автомобилист Игор Стефановски Иџе

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски Иџе победи и го развеа македонското знаме во Италија

Автомобилистот Игор Стефановски Иџе победи на патеката Валелунга во италијанскиот ТЦР шампионат. Ова е негова прва победа, откако во Имола го освои второто место на втората трка. Македонецот кој вози ТЦР изведба на Хјундаи и30 повторно беше единствен странец во натпреварите од италијанското ТЦР првенство, а на крајот зад себе ги остави Џардели и Гвидети кои возат Хонда Сивик. Стефановски ...

Read More »