Tag Archives: Претседателот на Владата Христијан Мицкоски

Премиерот Мицкоски ја предводи македонската делегација на Самитот на НАТО во Вашинтон

Претседателот на Владата Христијан Мицкоски, заедно со делегација од Владата во чиј состав се министерот за одбрана Владо Мисајловски, министерот за надворешни работи и трговија Тимчо Муцунски како и министерот за внатрешни работи Панче Тошковски ја започнува официјалната посета на САД, каде што ќе учествува на Самитот на НАТО и ќе оствари бројни билатерални средби со високи американски и меѓународни ...

Read More »