Tag Archives: Процес 16+1

Премиерот Заев на средба со кинескиот премиер Кечијанг

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев со владината делегација што ја предводеше, оствари средба со Претседателот на Владата на Народна Република Кина, Ли Кечијанг и кинеската владина делегација на маргините на Осмиот Самит на шефови на влади од процесот за соработка на Народна Република Кина со земјите од Централна и Источна Европа (16+1). Премиерот Заев на средбата ја потенцираше важноста на ...

Read More »