Tag Archives: Раѓањето Христово – Божик

Честитка од Претседателот на Република Македонија по повод големиот празник раѓањето Христово – Божик

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, упати честитка до поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан и до сите христијани, по повод големиот празник раѓањето Христово – Божик. Ваше Блаженство, Дозволете ми, Вам, на сите верници од православна вероисповед, на членовите на Светиот архијерејски синод, на преподобното свештенство и монаштво, да Ви ...

Read More »