Македонската тенисерка Лина Ѓорческа го освои трофејот на турнирот во Анталија

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа во финалето на ИТФ Фјучерсот во Анталија успеа да ја совлада финската тенисерка Орпана со 2:1 (6:4, 6:7, 6:1) и успеа да дојде до нов трофеј во својата кариера. Турнирот се играше за награден фонд од 15.000 долари.