Петир: Промената на името е етнички геноцид врз Македонците (ВИДЕО)

 

Емисија “Во Центaр” на новинарот Васко Ефтов која се емитува на “Алфа Телевизија”, беше уште една во низата одлични емисии, па секој оној кој ја пропушти мора да ја погледне. Гостин во емисијата на новинарот беше хрватската европратеничка Маријана Петир, или жената која во изминатите 3 години им одржа лекција на многу македонски политичари како се брани националниот интерес на една држава. Петир е европратеничка која спаѓа во групата “Пријатели на Македонија” и жесток поборник за зачувување на државното име на нашата држава.