Почина Диего Армандо Марадона

Според повеќе светски медиуми, Диего Армандо Марадона почина на 60-годишна возраст. Првичните информации велат дека Марадона имал срцев удар. Марадона пред само две недели беше во болница каде имаше успешна операција, по што беше пуштен од болница. Само 15 дена по таа операција, Марадона денеска починал од срцев удар.

Advertisement