Tag Archives: Арјан Ндоја

Во вооружен инцидент повреден обвинителот на Драч

Три лица, меѓу кои и обвинителот на Драч, Арјан Ндоја, се повредени доцна попладнево, откако неидентификувани напаѓачи,во близна на градот, кај надвозникот во Шкозен, пукале во возило кое се движело од Драч кон Тирана. Според албанските медуми во возилото во кое бил обнителот било пукано од возило во движење марка „мерцедес бенц“. Полицијата постави контролни пунктови на неколку места на ...

Read More »