Tag Archives: Свети Јован Крстител

Путин на Божик го посети гробот на Свети Јован Крстител во Сирија 

Претседателот на Русија Владимир Путин заедно со сирискиот лидер Башар ел Асад прошета низ улиците на Стариот Дамск и влезе во историската џамија, а на православната црква и подари икона, соопшти прес – службата на сирискиот претседател Башар ел Асад. Путин, меѓудругото, го посети и гробот на Свети Јован Крстител во Дамаск. Претседателот го следеа министерите за одбрана на двете ...

Read More »