Tag Archives: земјотрес 5

Уште еден силен земјотрес од 5,1 степени во Албанија (ВИДЕО)

Нов земјотрес од 5,1 степени според Рихтер го погоди подрачјето на Драч во Албанија, што е еден од најсилните потреси во тој регион по разурнувачкиот кој однесе 40 животи. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од два километри, а забележан е на 25 километри од Драч односно 48 километри од Тирана. Засега нема информации за нови настрадани или рушење на ...

Read More »