Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата го погоди Еквадор

Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди брегот на Еквадор. Земјотресот бил на длабочина од 10 километри, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар. Ова е точната локација на земјотресот: Земјотресот се случил во 13.12минути по локално време. На социјалните мрежи се појавија видеа на кои се гледа како луѓето се во паника на улиците.

Advertisement