Хаос во парламентот на Албанија, пратениците со брашно и јајца удрија по Еди Рама (ВИДЕО)

Жестока расправа во албанското Собрание по апсењето на лицата кои протестираа против воведувањето патарина на автопатот Албанија-Косово. Пратеници од опозициската Демократска партија со брашно го испрскаа премиерот Еди Рама, кој смирено седеше. Пратениците го гаѓале Рама и со шишиња, јајца и вода. Седницата беше прекината, а неколку пратеници од опозицијата беа исфрлени од салата.