Албанија ја победи Полска

На петте квалификациски фудбалски натпревари за Европското првенство кои се одиграа вечерва, Албанија ја совлада Полска 2:0,  Поранешниот вардаров играч Јасир Асани кој ја одбра за настапи селекцијата на Албанија во 37. минута постигна убав гол за водство од 1:0, а победата ја потврди Мирлинд Даку во 62. минута од натпреварот.

Advertisement