Tag Archives: Covid – 19

Бројот на заразени во Албанија се зголеми на 243, излекувани 52, починале 13 лица

Во Албанија се зголемува бројот на заразените од „Ковид-19“,на излекуваните,но за жал и на починатите. -Во последните 24 часа од тестираните 145 сомнителни случаи позитивен резултат има кај 20 од нив, со што вкупната бројка на заразени од „Ковид-19“ во земјава се зголеми на 243 лица,од тестираните 1.671 лице. Синоќа и утрово во Инфективната болница починаа двајца пациенти, 82-ве годишна ...

Read More »