Tag Archives: Корнавирус

Нови 22 случаи на коронавирус во Македонија вкупниот број се искачи на 136 

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 22 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје (15), Дебар (4), Куманово (2) и Охрид (1). Со ова, вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со Ковид-19 денеска до 12 часот изнесува 136, од кои еден излекуван и двајца починати пациенти. Според местото на живеење, досега случаи на Ковид-19 ...

Read More »