Tag Archives: Сочувство

Сочувство од Македонско друштво “Илинден“-Тирана за трагедијата во Тетово 

Македонско друштво “Илинден“-Тирана го изразува своето најдлабоко и искрено сочувство и солидарност за синоќешниот несреќен настан во Тетово, кој ја потресе „не само македонската туку и пошироката јавност“.   Македонско друштво “Илинден“-Тирана изразува длабоко жалење за страотната несреќа во модуларниот ковид – центар во болницата во Тетово, искрено и најдлабоко сочуство до семејствата на 14 загинати. Го молме Бог да ...

Read More »

Сочувство од Македонска Алијанса за загинатите и повредените во земјотресот во Албанија

Со длабоко жалење ги проследив информациите за страшните последици од земјотресот во Драч и другите места во Албанија. Од мое лично име и од името на целата на Македонска Дијаспора упатувам сочувство Вам како Претседател и до семејствата на загинатите, како и кон оние што трагаат по своите најблиски, а на повредените им посакувам побрзо оздравување. За жал, природата неретко ...

Read More »