Сочувство од Македонско друштво “Илинден“-Тирана за трагедијата во Тетово 

Македонско друштво “Илинден“-Тирана го изразува своето најдлабоко и искрено сочувство и солидарност за синоќешниот несреќен настан во Тетово, кој ја потресе „не само македонската туку и пошироката јавност“.  

Македонско друштво “Илинден“-Тирана изразува длабоко жалење за страотната несреќа во модуларниот ковид – центар во болницата во Тетово, искрено и најдлабоко сочуство до семејствата на 14 загинати. Го молме Бог да им даде сила во соочувањето со оваа трагедија. Во исто време  друштвото им посакува брзо закрепнување на повредените, стои во објавата на друштвото. 

Advertisement