Во земјотресот во Драч загинала свршеницата на синот на Еди Рама

Меѓу жртвите во катастрофалниот земјотрес што ја погоди Албанија во раните утрински часови на 26. ноември, е и свршеницата на синиот на албанскиот премиер Еди Рама,  дека веста за смртта на својата свршеничка ја потврдил и Грегор Рама.

„Меѓу многуте жртви во оваа природна непогода, под рушевините е пронајдена и мојата свршеница, заедно со нејзиниот брат, мајка и татко“, напиша Грегор Рама на Инстаграм.

Кристи Реци (24), кој загина во земјотресот, дипломирала дерматологија на Универзитетот во Тирана.

Дури и премиерот Еди Рама не можеше да ги задржи солзите кога новинарите го прашаа за информацијата која ја пренел неговиот син. Албанскиот премиер рече дека не сака да зборува за работи што се лични.