Земјотрес со јачина од 3,5 степени во Тирана

Албанија рано утринава беше потресена од земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтер, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC). Се наведува дека епицентарот бил на 23 километри југозападно од Тирана, на длабочина од 10 километри, земјотресот не предизвикал материјална штета.

Advertisement