Земјотрес со јачина од 6.0 степени во Грција

Земјотрес со јачина од 6.0 степени по Рихтер ја погоди Грција, а беше почувствуван и во југо-западните делови од Македонија. Според информациите на ЕМСЦ, земјотресот е регистриран во 11 часот и 16 минути.

Advertisement