Земјотрес во јужниот дел на Албанија со јачина од 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1  степен според Рихтеровата скала е регистриран претпладнево во Албанија. Потресот бил во 8:17 часот со е пицентар  на 20 километри јужно од Ерсека, на длабочина од седум километри. Регистрирани се последователни потреси и во други области во јужниот дел на земјара, но со послаб интензитет.

Advertisement