Спот на УЕФА за Супер купот во Скопје (ВИДЕО)

 

УЕФА се подготвува за мечот на 8 август меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед што ќе се игра на Телеком арената во Скопје, Република Македонија. Меѓу другото Европската куќа на фудбалот изработи и видео спот кој нема да остави никого рамнодушен, особено не тие што сакаат во тој датум да бидат во главниот град на Македонија.