Трагична несреќа во Требиштe, областа Голо Брдо

Во средата, околу 17 часот во областа Голобрдо, во близина на селото Требиште се случи тешка сообраќајна несреќа. Имено, возило во кое имало два патника, излетало од коловозот и паднало неколку метри под коловозот. На местото на несреќата животот го загубил малолетникот Ф.П., 17 години. На вториот патник Е.Т., кој се здобил со тешки повреди, укажана му е лекарска помош во болница. На местото на несреќата излегла, истражната група која започнала истрагата за откривање на причините за несреќата.

Advertisement